вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe ogrodzenia drewniane

Trwałe ogrodzenia drewniane

Niewłaściwie konserwowane płoty z drewna w mgnieniu oka się dewastują oraz mogą ostatecznie zgubić swój pierwotny wdzięk i własności. Decydując się na używanie drewna na płot warto poznać sposoby pielęgnacji i konserwacji takiego płotu. Tylko wówczas będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez długie lata.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa wypada rozpocząć od należytego i skrzętnego przygotowania towaru na płot, albowiem od tego uzależniony jest wynik końcowy własnych prac. Przed zastosowaniem artykułów do osłony oraz ozdoby ogrodzeń z drewna kluczowe jest ocena, czy drewno jest czyste, suche i czy nie dźwiga objawów biokorozji. Dopiero po zwieńczeniu obróbki drzewa na płot zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu fachowego, który chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robakami. Jak asekurujemy już nasze płot przed progresem biokorozji, należy nanieść kolejne amalgamaty, które asekurują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli reflektujemy utrzymać naturalny odcień drzewa naszego ogrodzenia, powinniśmy użyć bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu wskazanego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje ogrodzenie od wewnątrz, jednakże nie utworzy na jego nawierzchni profilaktycznego filmu. Zabezpieczone w ten sposób ogrodzenie pozostanie matowe i miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej i trwalszej protekcji ogrodzenia, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki efektywniej niż w przypadku impregnatu konserwuje ogrodzenie przed ujemnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać aby płoty z drzewa były trwałe należy poświęcić im dużo uwagi i troski.

Kompletnie inaczej jest w przypadku ogrodzeń z plastiku. Ów typ płotów jest w całości odporny na warunki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia plastikowe nie ulegają również biokorozji stądtoteż dogadzają swoim właścicielom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий