пятница, 22 апреля 2016 г.

Prawie nic właściwie nie podkreśli projektu trawnika względnie kwietnika jak małe żywe plot.

Bardzo wysokie, bo ponad dwumetrowe ogrodzenie stanowi barierę nie do przejścia, natomiast w przypadku potrzeby zacienia pobliskie budynki i ulice. Aby otworzyć taki parkan rośliny zasadzamy naokoło krawędzi posesji. O ile mamy dosyć miejsca, w najwyższym stopniu „gospodarny" będzie żywopłot o pokroju normalnym, np. z leszczyny, jaka ponadto rodzi orzeszki. Jeśli chcemy by nasze zielone plot było bardzo postawne zaś przy okazji cienkie to w zacienionym miejscu wolno je uformować z limaku powszechnego, grabu powszechnego bądź klonu polnego. Pamiętajmy jednakże, że kiedy rośliny nas przewyższa, ich przycinanie będzie bardzo trudne.

Nic tak nie zaznaczy linii trawy bądź rabaty jak niskie żywe ogrodzenie.

W miejscu zacienionym, gdzie zarówno trawa, jak i rabaty często nie potrafią satysfakcjonująco wzrastać w określonych grządkach, niewielkie krzewy umieją utrzymać naturalne bogactwo w ryzach ewentualnie osłonią gołe wycinki ziemi. Ładnie uformowany mały żywopłot sam zresztą wystarczy za ozdobę ogrodu. Na zielone parkany przydaje się porzeczka alpejska i bukszpan. Wiosna tylko ploty Poznań kształtowane zakwitają z pigwowca japońskiego (jego paki kwiatowe wyrastają na starszych pędach, których się już nie obcina), nie tak obficie jak na słońcu, ale przecież w ciemnych katach każdy kwiat jest widoczny. Jesienią zaś upiększają je zgrabne jabłuszka, jakie wolno przerobić na konfitury.

Niewysokie bądź rosłe zielone ogrodzenia wolno pozyskać z roślin iglastych.

Niestety, drzewa z tej grupy często są dużo bardziej kosztowne aniżeli odmiany liściaste. Spośród nich najlepiej znosi brak słońca cis pospolity. Na ogól szeroko się rozrasta a także trzeba go redukować, niemniej jednak jego zmianę Cis można odłożyć pojedynczo.Powinien się w mgnieniu oka wschodził zaś ocali kolumnowy zarys.

Jeśli wasz zaułek jest dosyć ciemny, wskazane jest aby roślinny palisada rozświetlić kolorowymi plamami. Poniektóre z cienioznośnych modeli maja formy o jasnych lub pstrych liściach: np. cis Aurea decora, ligustr sztampowy Aureum i dereń rozłogowy Argenteomarginata. Co zgodność z rzeczywistością ich jasne barwy są najbardziej czytelne w słońcu, aliści nawet w cieniu korona drzewa ostają wcale jasne, niejako oświetlone promieniami.

Комментариев нет:

Отправить комментарий